راهنمایی روش خرید دزدگیر اماکن

سنسور،بیم،خطی،مادون،قرمز،متراژ۱۰۰متری،۱۵۰متری،۲۰۰متریگاردینو،۵متری،و،۱۰متری،۲۰ایجی،گارد،inferared

راهنمای خرید دزدگیر اماکن و منزل

یکی از تجهیزات حفاظتی که امروزه برای بیشتر مجتمع‌های تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد، دزدگیر اماکن می‌باشد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام پنتا، دزدگیر اماکن وسیله‌ای است که باعث کاهش سرقت در محیط‌های مختلف می‌شود و هنگام احساس خطر با به صدا درآمدن آژیر اعلام سرقت، شما را از خطر احتمالی مطلع خواهد کرد؛ بنابراین می‌توان نقش چشمگیر این وسیله را در حفاظت از منازل و دیگر محیط‌ها مشاهده کرد.

دزدگیر اماکن دارای مدل‌ها و انواع مختلفی است و میزان قیمت دزدگیر منزل نیز متفاوت است که می‌توان با توجه به نوع ساختمان و میزان بودجه خود یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید.

انواع دزدگیر اماکن و دزدگیر منزل
دزدگیری که برای محیط‌های مختلف نصب می‌شود دارای انواع مختلفی است. برخی انواع مدل‌های دزدگیر عبارت است از:

دزدگیر باسیم
این مدل یکی از قدیم‌ترین و ایمن‌ترین نوع دزدگیر منزل است. دزدگیر باسیم به سیم‌کشی نیاز دارد تا سنسورهای دزدگیر به مرکز آن متصل شود.

دزدگیر بی‌سیم
دزدگیر وایرلس یا بی‌سیم نیز یکی از انواع دزدگیرها می‌باشد. همان‌طور که از نام این دزدگیر پیداست، این مدل به سیم‌کشی نیازی ندارد و ارتباط بین مرکز و سنسور از طریق ارسال فرکانس چشمی دزدگیر است.

دزدگیر تلفن کننده ثابت
بروی حافظه این مدل دزدگیر شماره‌هایی ثبت می‌شود که می‌تواند شماره صاحب‌منزل و اطرافیان او باشد. هنگام به صدا درآمدن آژیر اعلام سرقت این دزدگیر با شماره‌های ثبت‌شده تماس برقرار می‌نماید و یک پیام که از قبل تعیین‌ شده است برای این شماره‌ها پخش می‌شود و درنتیجه از سرقت محل موردنظر جلوگیری می‌کند.

دزدگیر سیم‌کارت خور
دزدگیرهای سیم‌کارتی از طریق پیامک موارد خطر و اتصالات برق را به کاربران خود پیامک می‌کند. مزیت پنل این دزدگیر این است که می‌توان از راه دور و به‌وسیله سیم‌کارت دزدگیر را هدایت کرد. در این نوع دزدگیر نیز هنگام موارد خطر پس از پیامک از طریق تماس کاربر خود را مطلع می‌نماید.

آژیر اعلام سرقت دزدگیر چیست؟
مهم‌ترین جزء در تمامی مدل‌های ذکرشده دزدگیر منزل، آژیر اعلام سرقت می‌باشد. آژیرها در هنگام خطر با صدایی متناوب کاربر را از سرقت احتمالی مطلع می‌کنند. این آژیرها دارای صداهای مختلفی هستند و با توجه به نوع ولتاژ به انواع متفاوتی تقسیم می‌شوند. به‌طورکلی آژیرها دارای دو مدل آژیرهای داخلی و آژیرهای بیرونی هستند.

آژیرهای داخلی که به نام‌های سیرن و پیزو نیز شناخته می‌شود در محیط داخلی ساختمان و کنار جعبه اعلام سرقت نصب می‌شود. این آژیر توسط سیم‌کشی به سرور اصلی متصل می‌شود. درواقع کار آژیرهای داخلی این است که افراد داخل ساختمان را از خطر احتمالی مطلع کند.

آژیرهای بیرونی یا اسپیکر دزدگیر در بیرون از ساختمان نصب می‌شود. این آژیر نیز توسط سیم‌کشی به سرور متصل می‌شود و افراد بیرون از ساختمان را از خطر مطلع می‌کند. این آژیرها را باید در ارتفاع نصب کرد و آن‌ها را با کاور پوشاند تا در معرض باد و باران قرار نگیرند.

نکات مهم در خرید دزدگیر اماکننکات مهم در خرید دزدگیر اماکن

همان‌طور که گفته شد دزدگیر اماکن یک وسیله الکترونیکی است که مهم‌ترین کار آن اعلام سرقت منزل می‌باشد و امنیت ساختمان را تأمین می‌کند. ازاین‌رو انتخاب دزدگیر مناسب بسیار دارای اهمیت است و باید در خرید آن حتماً نکاتی را در نظر گرفت.

به‌طورکلی برخی از نکاتی که در خرید دزدگیر منزل باید به آن توجه داشت عبارت‌اند از:

. توجه به مکان مورد نصب

اولین نکته‌ای که در خرید دزدگیر اماکن باید به آن توجه داشت مکان موردنظر می‌باشد. شما باید مدل دزدگیر را با توجه به محیط مورد استفاده انتخاب نمایید. برای محیط‌هایی که امکان سیم‌کشی وجود ندارد، حتماً دزدگیرهای بی‌سیم را خریداری کنید.

. مدل دزدگیر

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید دزدگیر اماکن باید به آن توجه داشت، مدل دزدگیر است. برای محیط‌هایی که به امنیت بیشتری نیاز دارند و به عبارتی بیشتر در معرض سرقت هستند، بهتر است سیستم‌های حرفه‌ای مانند سیم‌کارتی و تلفن کننده را انتخاب کنید تا سریع‌تر از اعلام سرقت مطلع شوید.

. مارک لوازم جانبی دزدگیر

معمولاً اجزاء سیستم دزدگیرها به‌صورت جداگانه به فروش می‌رسد، جنس و مدل این لوازم نیز بسیار دارای اهمیت است. بهتر است هزینه کافی برای خرید سنسور، چشمی، آژیر و… را در نظر بگیرید و برندهای معتبر را خریداری کنید تا اختلالی در کارکرد دزدگیر به وجود نیاید.

نصب دزدگیر اماکن و دزدگیر منزل
طریقه نصب دزدگیر اماکن با توجه به مدل آن تا حدودی متفاوت است. همان‌طور که گفته شد برخی از مدل‌ها نیاز به سیم‌کشی و برق‌کار دارند و برای مدل‌های دیگر باید چشمی نصب شود. به‌طورکلی نصب دزدگیر کاری تخصصی است و بهتر است کار نصب دزدگیرهای مختلف را به نیروهای متخصص و نمایندگی‌های مجاز بسپارید تا اجزاء دزدگیر به‌صورت اصولی نصب شود و اختلالی در کارکرد سیستم به وجود نیاید.

قیمت دزدگیر اماکن و آژیر اعلام سرقت
قیمت دزدگیر منزل معمولاً متغیر است و نمی‌توان برای آن قیمت ثابتی در نظر گرفت؛ چراکه میزان قیمت نهایی دزدگیر به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارت‌اند از:

. مارک و برند دزدگیر

. مدل دزدگیر

. میزان قابلیت‌های دزدگیر

. نوع لوازم جانبی دزدگیر

. میزان گارانتی دزدگیر و…

قیمت آژیر اعلام سرقت نیز ثابت نیست و میزان قیمت آن با توجه به مارک و قابلیت آن متفاوت است. اگر قصد خرید دزدگیر و آژیر اعلام سرقت را دارید و از میزان قیمت آن بی‌اطلاع هستید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم با بخش فروش الکتروگستربوشهر تماس برقرار نمایید و از میزان قیمت‌ها و مشخصات دزدگیرها اطلاع یابید.
۰۹۱۲۰۴۰۹۶۹۸

Electrogostar
ارسال دیدگاه