آموزش ست کردن ریموت درب کرکره برقی(درب اتوماتیک کرکره)

ابتدا آنچه باید بدانیم موتور های درب کرکره به دو دسته توبلار(لوله ای) و ساید(زنجیری) تبدیل می شود ولی برای لرن کردن هر دو نوع موتور فقط از روش های زیر برای لرن کردن استفاده می گردد

پس در لرن کردن نوع موتور توبلار و ساید بودن تفاوتی ندارد ولی اگر موتور دارای ذخیره برق دارد روشهای دیکری هم دارد.

برای کددهی ریموت به درب کرکره ای چه کاری باید انجام داد؟

اگردرکار نصب درب های کرکره ای هستید ومیخواهید ریموت را به درب کدهی کنید ویا اینکه کلا تمایل دارید که چگونه میتوان ریموت را به درب های کرکر های کد داد.دراین مقاله روش کددادن ریموت به درب را یاد خواهید گرفت.

اصولا ست کردن ریموت به درب های کرکره ای به 2صورت میباشد:

1-کددهی از طریق کلید لرن بر روی برد درب

2-کددهی ریموت از طریق دیپ سویچ های ریموت وبرد

1-کددهی از طریق کلید لرن بر روی برد درب

برای کد دهی ریموت به درب باید ابتدا درب برد رسیور را که اصولا کنار کرکره نصب است باز کرد.و وقتی درب برد را باز کردید کلیدی به نام LERNویاcodeرا پیدا کنید.وبعد کلید را2 ثانیه فشار داده ورها کنید.یک چراغ LEDکوچکی در داخل برد روشن میشودو بعد کلید روی ریموت را 2ثانیه فشار داده و رها نمایید، چراغ LED روی برد شروع به چشمک زدن میکند و کد دهی ریموت را اعلام میکند.هرتعداد که ریموت داشتید میتوانید به همین طریق ریموت ها را به درب کد دهی نمایید.

 

حذف ریموت ها

اگر یک زمانی یکی از ریموت ها گم شد وشما میخواستید ریموتها را حذف کنید به این صورت باید عمل کنید:

کلید LERNبرروی برد فشار داده وبه مدت 10ثانیه نگه دارید.وبعد از10 ثانیه رها نمایید.در این صورت کلیه ریموت ها به درب حذف خواهندشد.برای کددهی دوباره مانند مراحل قبل عمل نمایید.

 

2-کددهی ریموت با استفاده از کلیدهای دیپ سویچ

این نوع ریموت اصولا در کرکرهای برقی موتور ساید کاربرد دارد.برای ست کردن این نوع ریموت به درب ابتدا باید درب ریموت را باز کرد.برای باز کردن ریموت باید از پشت ریموت پیچ های ریزی وجود دارد که با پیچ گوشتی ریز آن پیچ ها را باز کرد تا برد ریموت دیده شود.بر روی برد ریموت 8 عدد کلید ریز وجود دارد که به آنها دیپ سویچ گفته میشود،که هر کدام از آنها را میتوان در 3وضعیت تنظیم کرد(بالا-پایین-وسط).

برای ست کردن ریموت به درب،ابتدا باید دیپ سویچ ها که برروی برد قرار دارد به حالتی که تمایل داسشتید قراردهید و بعد دورباره همین ترتیبی که برای ریموت انجام دادید برروی برد درب هم انجام دهید.دراین صورت ریموت به درب کددهی میشود.

حذف ریموت هاhttps://egbu.ir/category/article/%d8%af%d8%b1%d8%a8-%da%a9%d8%b1%da%a9%d8%b1%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d9%82%db%8c/

برای حذف ریموت مورد نظر کافی است ریموت های که دارید دیپ سویچ های آنها را تغیر دهید

 

حال که متوجه شدید به همین راحتی می توان از ریموت های درب شما کپی گرفت پس همیشه در نگهداری ریموت و رسیور خود خیلی حساسیت داشته باشید.

 

دوست عزیز نظرت را درمورد این مقاله در پایین برای ما اعلام کنید.

 

#الکترو گستر بوشهر با کادر مجرب در حوزه ی #سیستم های امنیتی و #درب های اتوماتیک همیشه در کنار شماست.

Electrogostar
ارسال دیدگاه