برای جلوگیری از لرزش دوربین مداربسته چه باید کرد؟

لرزش گیر دوربین مدار بسته

بسیار دیده شده که خریداران و مشتریان به دنبال لرزش گیر برای دوربین مدار بسته خود می‌گردند و گاها پیش آمده که در صورت برخوردن به این جمله که دوربین مداربسته x، مجهز به لرزش‌ گیر است، این تصور را دارند که قطعه جداگانه‌ای وجود دارد که می‌توانند در صورت لزوم آن را خریداری و روی دوربین مدار بسته خود نصب کنند. در حالی که چنین تصوری کاملا نادرست است.

لرزش گیر دوربین مداربسته تنها یکی از ویژگی‌های دیجیتال هر دوربین مدار بسته‌ای است که سازندگان و طراحان آن بخواهند، امکان DIS مخفف Digital image stabilization به معنای لرزش گیر دیجیتال تصویر را بر روی محصول خود با استفاده از برنامه نویسی‌های خاص اضافه کنند. این آپشن بیش‌تر مناسب فضاهایی است که دوربین نظارتی دائما در معرض باد و عوامل جوی و یا حرکت عمدی دوربین که باعث لرزش و به تبع آن از دست رفتن تصاویر می‌شود، قرار می‌گیرد و در صورت فعال شدن، اثر ارتعاش در ویدئو را کاهش داده و تصویر صاف و یکنواختی را تا حد امکان در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین در برخی کمپانی‌ها همانند اکسیس، طبق ادعای سازندگان، این امکان باعث بهبود عملکرد دوربین مدار بسته می‌شود یعنی علاوه بر در اختیار قرار دادن تصویری با کیفیت مطلوب، حجم فایل را نیز کاهش داده و به دنبال آن پهنای باند و ذخیره‌سازی کم‌تری را در پی دارد.
بنابراین برای داشتن دوربین مداربسته‌ای که مجهز به لرزش گیر است، به راهنمای خرید آن مراجعه کرده و به دنبال حروف DIS و یا EIS* باشید. برای مثال در کاتالوگ انگلیسی محصولات آیدیس، به دنبال شمای فنی دوربین مدار بسته دام (سقفی) از بالا با خطوط منحنی در دو طرف و حروف اختصاری DIS باشید.

 

شرکت الکترو گستر بوشهر پیشرو در زمینه ی دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی در سطح کشور با مشاوران با تجربه همیشه آماده ی مشاوره به شما عزیزان می باشد.

برای راحتی در خرید دوربین مداربسته باید آنچه در نوع دوربین مداربسته برایتان اهمیت دارد را در زمان خرید دقت کرده و یا با مشاوران ما هر آنچه که از دوربین مداربسته توقع دارید در میان گداشته تا بهترین نوع دوربین برای مکانتان را به شما معرفی کنند.

بوشهر-خ مطهری-ابتدای خ بهشت صادق-نبش فردوس2

09120409698

www.egbu.ir

Electrogostar
ارسال دیدگاه