روش نصب و راه اندازی ردیاب با پیامک یا برنامه ایجیگارد مدل GP22وGF21-GP23 با برنامه 360GPS

ردیاب- جی پی اس شخصی و ضبط صدا EG-GPS22 – شرکت الکتروگستر بوشهر (egbu.ir)

نحوه راه اندازی مینی ردیاب GP22-GP21-FG021

ردیاب EG-GP22 از جمله ردیاب های بسیار کوچک است که می توان از آن برای موقعیت یابی: لوازم شخصی ، خودرو ، سالمندان و کودکان استفاده نمود. این ردیاب به علت استفاده از آنتن GPS در داخل مدار داخلی خود، به صورت دقیق بر روی نقشه موقعیت را به شما گزارش می کند. همین طور این ردیاب به علت رابط کاربری آسان ، راه اندازی بسیار ساده ای دارد، که در ادامه به صورت کامل و جامع نحوه راه اندازی ردیاب همراه ایجیگارد EG-GP22 را به شما آموزش می دهیم. بنابراین تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

سیم کارت مورد نیاز ردیاب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

همان طور که می دانید برای راه اندازی مینی ردیاب EG-GP22 نیاز به نصب سیم کارت بر روی آن داریم. بنابراین باید قبل از روشن کردن ردیاب سیم کارت را بر روی آن نصب کنیم. سیم کارتی که برای این ردیاب نیاز داریم باید در پانچ نانو باشد و همچنین ویژگی های زیر را داشته باشد:

-پین کد و یا رمز نداشته باشد.

-اینترنت آن فعال شده باشد.

-دارای شارژ پولی باشد.

-ترجیحا” همراه اول و یا ایرانسل باشد.

این ردیاب چه اقلام همراهی دارد؟

با دریافت ردیاب همراه GP22 باید اقلام زیر در پکیجینگ کالا موجود باشند. این اقلام عبارتند از:

-دفترچه راهنمای فارسی

-دفترچه راهنمای انگلیسی

-کابل شارژ

ردیاب را چند ساعت به شارژ بزنیم؟

بعد از این که ردیاب را دریافت کردید ، باید برای بار اول آن را به مدت ۱۲ ساعت به شارژ متصل نمایید. توجه داشته باشید که در پکیجینگ ردیاب ، آداپتور وجود ندارد و باید برای شارژ کردن ردیاب از آداپتور ۵ ولت کمتر از ۸۰۰ میلی آمپر استفاده کنید.

سیم کارت را چگونه روی ردیاب نصب کنیم؟

نحوه نصب سیم کارت بر روی ردیاب GF21

برای نصب سیم کارت بر روی این دستگاه ابتدا باید قاب روی دستگاه را با استفاده از شیاری که در شکل زیر مشخص شده است در بیاورید. پس از انجام این مرحله به شیار سیم کارت دسترسی خواهید داشت. سیم کارت را طبق جهت مشخص شده بر روی ردیاب و طبق شکل زیر ، داخل شیار سیم کارت نصب کنید.

چگونه ردیاب را روشن کنیم؟

بعد از انجام تمامی مراحل بالا ، زمان روشن کردن ردیاب فرا رسیده است. برای روشن کردن این دستگاه ، لازم است دکمه ای که در وسط ردباب قرار گرفته است را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. بعد از این مدت زمان، ردیاب روشن شده و سه LED روی ردیاب با رنگ های: قرمز ، زرد و آبی روشن خواهند شد و سپس شروع به چشمک زدن خواهند کرد. در قسمت زیر معنا و مفهوم هر یک از رنگهای از LED ردیاب GP22 را مورد بررسی قرار می هیم:

LED قرمز

این LED به صورت کلی مربوط به میزان سطح باتری و شارژ کردن آن است. زمانی که این LED به صورت چشمک زن آرام باشد ، یعنی ردیاب دارای شارژ بودن و مشکلی ندارد. در صورتی LED قرمز شروع به چشمک زدن سریع نماید ، یعنی سطح باتری ردیاب پایین آمده و باید آنرا به شارژ بزنید. همین طور زمانی که LED قرمز به صورت مداوم روشن باشد ، به این معناست که دستگاه در حال شارژ شدن است.

LED زرد

این LED مربوط به سیگنال سیم کارت است. زمانی که آن به صورت آرام در حال چشمک زدن باشد ، یعنی همه چیز عادی است و سیگنال و وجود دارد. اما زمانی که LED شروع به چشمک زدن سریع کند ، به این معنا است که سیم کارت بر روی ردیاب قرار گرفته است و دستگاه در حال جستجوی سیگنال است. همین طور زمانی که این LED به صورت مداوم روشن باشد ، به این معنا است که سیم کارت بر روی ردیاب قرار نگرفته است.

LED آبی

این LED به صورت کلی مربوط  به سیگنال دهی GPS است. زمانی که آن به صورت معمولی و آرام شروع به چشمک زدن نماید یعنی سیگنال GPS به خوبی دربافت می شود و از این بابت مشکلی وجود ندارد. زمانی این LED به صورت سریع چشمک بزند ، یعنی دستگاه در حال جستجوی سیگنال GPS است. و همین طور زمانی که این LED به صورت مداوم روشن باشد یعنی سیگنال GPS وجود ندارد و سیم کارت بر روی ردیاب قرار نگرفته است.

چگونه باید کارت حافظه را بر روی دستگاه بیندازیم؟

یکی از مراحل نحوه راه اندازی مینی ردیاب GP22 نصب کارت حافظه بر روی آن است. باید توجه داشته باشید که کارت حافظه ای که برای ردیاب GP22 استفاده می کنید از قبل فرمت شده باشد. پس از فرمت کردن کارت حافظه می توانید آن را طبق شکل زیر بر روی ردیاب بیندازید.

نحوه نصب کارت حافظه بر روی ردیاب GF21

چگونه مطمئن شویم سیم کارت را به درستی بر روی ردیاب قرار داده ایم؟

بعد از نصب صحیح سیم کارت بر روی ردیاب ، باید LED زرد شروع به چشمک زدن آرام نماید ( برای مشاهده چشمک آرام LED زرد کمی منتظر بمانید). در صورتی که این LED به صورت آرام شروع به چشمک زدن نمود، یعنی ردیاب سیم کارت را شناخته است و سیم کارت به درستی بر روی ردیاب قرار گرفته است.

چگونه باید اپلیکیشن مورد نیاز را دانلود و نصب کنیم؟

برای راه اندازی مینی ردیاب GP22 ، نیاز به دانلود و نصب اپلیکیشن GPS365 دارید. از طریق لینک زیر به سادگی می توانید این اپلیکیشن را برای سیستم عامل های اندروید و یا IOS دانلود و نصب نمایید:

اپلیکیشن اندروید

اپلیکیشن IOS

وب سایت ردیابی

چگونه باید apn را بر روی ردیاب تنظیم کنیم؟

پس از نصب اپلیکیشن ابتدا باید با استفاده از کد پیامکی زیر ، APN را بر روی سیم کارت تنظیم نمایید. برای این کار کافی است هز کدام از دستورهای پیامکی زیر را با توجه به نوع سیم کارت و اوپراتور به شماره سیم کارت روی ردیاب ارسال نمایید:

-برای سیم کارت همراه اول کد مقابل را ارسال کنید:  apn#mcinet#

-برای سیم کارت ایرانسل کد مقابل را  ارسال کنید: apn#mtnirancell#

توجه داشته باشید که پس از ارسال هر یک از کد های بالا باید پیام تنظیم APN که به صورت زیر است را دریافت کنید:

Setting Successfuly online parameter

چگونه وارد اپلیکیشن بشویم؟

نحوه راه اندازی اپلیکیشن مینی ردیاب GF21

در ادامه مراحل نحوه راه اندازی مینی ردیاب GP22 ، پس از دانلود و نصب اپلیکیشن GPS365 ، در صورتی که آن را باز کنید به صفحه ای مطابق با تصویر ۱ ، منتقل خواهید شد. در این صفحه برای وارد شدن به اپلیکیشن از شما کد IMEI و رمز درخواست می شود. با استفاده از آیکن اسکن سمت راست فیلد IMEI می توانید QR کد روی دستگاه را اسکن کنید و کد به صورت اتوماتیک بر روی فیلد قرار بگیرد. همین طور می توانید به صورت دستی نیز کد موجود بر روی QR کد را در فیلد IMEI وارد کنید.

در فیلد بعدی از شما خواسته شده است که رمز اپلیکیشن و اکانت خود را وارد نمایید. برای این کار کافی است عدد ۱۲۳۴۵۶ را وارد نمایید و با آن وارد دستگاه شوید. توجه داشته باشید که این عدد به صورت پیش فرض رمز دستگاه است ، ولی بعدا” می توانید آن را به سادگی تغییر دهید (در ادامه آموزش نحوه تغییر رمز را به شما آموزش خواهیم داد).

پس از وارد کرد IMEI و رمز کافی است بر روی دکمه Login کلیک کنید تا وارد صفحه ای مطابق با تصویر شماره ۲ خواهید شد. در این صفحه از شما درخواست می شود تا جاهای خالی را پر کنید ، در قسمت زیر به صورت کامل هر یک از موارد موجود در این صفحه را بررسی می نماییم:

Mobile NO

در این قسمت از شما خواسته شده است تا شماره همراه خودتان را به عنوان ادمین ردیاب وارد نمایید.

E-mail

در این قسمت باید یک ایمیل فعال وارد نمایید (توجه داشته باشید که در صورت فراموشی رمز عبور این ایمیل برای بازیابی مورد استفاده قرار خواهد گرفت).

Old Password

در این قسمت شماره رمز قدیمی دستگاه (۱۲۳۴۵۶) را وارد نمایید.

New Password

در این قسمت از شما درخواست می شود تا یک رمز جدید برای ردیاب در نظر بگیرید.

Confirm Password

در این قسمت باید تکرار رمز جدید را وارد کنید.

پس از وارد کردن تمامی موارد فوق ، بر روی دکمه Confirm کلیک کنید. پس از طی کردن این مرحله وارد صفحه اصلی اپلیکشن (تصویر شماره ۳) خواهید شد.

معرفی و بررسی گزینه های موجود در منوی اصلی!

نحوه راه اندازی اپلیکیشن ردیابی GF21

در ادامه نحوه راه اندازی مینی ردیاب GF21 به معرفی گزینه های موجود در منوی اصلی اپلیکیشن ردیاب می پردازیم:

Track

این گزینه مربوط به ردیابی و مشاهده موقعیت ردیاب بر روی نقشه است. با کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه ای می شوید (تصویر شماره ۴) که در آن به راحتی قادر خواهید بود موقعیت ردیاب را بر روی نقشه مشاهده کنید ، از میزان سطح باتری مطلع شوید و میزان سیگنال دهی سیم کارت روی ردیاب را مشاهده نمایید.

Play back

با استفاده از این قسمت می توانید به سادگی بر اساس تاریخ و ساعت ، تاریخچه ی مسیر های طی شده توسط ردیاب را مشاهده کنید.

Security scope

این قسمت به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بر روی نقشه به صورت شعاعی یک ناحیه ایمن تعریف کنید و در صورت خروج ردیاب از آن موقعیت از طریق دریافت پیام هشدار ، با خبر شوید.

Pick up

با استفاده از این قسمت می توانید به سادگی اقدام به شنیدن صدای محیط کنید. کافی است شماره خود را در صفحه مربوط به Pick up وارد کنید و سپس بر روی گزینه Confirm کلیک نمایید. پس از انجام این کار سیم کارتی که بر روی ردیاب نصب کرده اید با شما تماس خواهد گرفت و می توانید بدون متوجه شدن فردی که ردیاب همراه او است ، اقدام به شنیدن صدای محیط نمایید.

Contacts

این قسمت مربوط به شماره هایی است که می توانید بر روی ردیاب به عنوان SOS ست نمایید. همان طور که می دانید بر روی مینی ردیاب GF21 یک دکمه قرار داردکه پس از تعریف این شماره ها از داخل اپلیکیشن ، کارایی ان دکمه به SOS تغییر می کند و فردی که ردیاب همراه اوست می تواند در شرایط اضطراری با شماره های ست شده بر روی ردیاب تماس حاصل نماید.

Information

این قسمت مربوط به پیام هایی است که از جانب ردیاب برای شما ارسال می شود. با مراجعه به این قسمت می توانید به سادگی پیام هایی که ردیاب برای شما ارسال کرده است را دریافت نمایید.

Power Saving

با استفاده از این قسمت می توانید با محدود کردن سیستم های موقعیت یابی ردیاب ، در مصرف باتری صرفه جویی نمایید و مدت زمان شارژدهی ردیاب را بالاتر ببرید. همین طور با استفاده از این قسمت می توانید زمان هایی را برای خاموش شدن ردیاب تنظیم نمایید تا در صورت عدم نیاز به ردیاب در بازه های زمانی خاصی ، به صورت خودکار ردیاب خاموش شود.

Settings

در این قسمت می توانید تنظیماتی از قبیل: تغییر رمز عبور ، ریست فکتوری کردن ردیاب ، تنظیمات نقشه جغرافیایی ، زمان آپلود موقعیت به صورت اتوماتیک ، تنظیمات ذخیره سازی صورت بر روی رم ، تنظیمات آلارم ویبره ، خاموش کردن ردیاب از راه دور ، ریست کردن ردیاب ، خاموش کردن LED ها و… را انجام دهید.

چگونه می توانیم یک ردیاب دیگر را در اپلیکیشن اضافه کنیم و همزمان چند ردیاب را کنترل کنیم؟

برای انجام این کار کافی است در صفحه ی اصلی اپلیکیشن (تصویر شماره ۳) ، بر روی آیکن “+” (بالا سمت راست) کلیک کرده و با وارد کردن IMEI و رمز عبور ردیاب دیگری را در اپلیکیشن اضافه کنید.

چگونه می توانم با استفاده از کدهای اس ام اسی ردیاب را کنترل کنم؟

در ادامه مقاله نحوه راه اندازی ردیاب جیبی GP22 به سراغ دستورهای اس ام اسی این ردیاب می پردازیم. برای کنترل کردن ردیاب ، علاوه بر اپلیکیشن می توانید از کدها پیامکی نیز ارسال نمایید. در قسمت پایین به صورت کامل کد های پیامکی مینی ردیاب GP22 را به شما معرفی می کنیم.

ست کردن شماره ادمین!

برای ست کردن شماره ادمین بر روی ردیاب (تا ۳ شماره) می توانید کد زیر را به سیم کارت روی ردیاب ارسال نمایید:000#Number1#Nuamer2#Number3#

فعال سازی آلارم صوتی!

با ارسال کد زیر به شماره سیم کارت روی ردیاب می توانید آلارم صوتی را فعال سازی نمایید. این آلارم با افزایش شدت صورت محیط برای شما پیام هشدار ارسال خواهد نمود:333

فعال سازی آلارم ویبره!

زمانی که قصد فعال سازی آلارم ویبره را از طریق کدهای پیامکی داشتید ، می توانید از کد زیر استفاده نمایید. در این روش ردیاب با حس کردن حرکت و لرزش برای شما پیامک ارسال خواهد کرد.

ردیاب- جی پی اس شخصی و ضبط صدا EG-GPS22 – شرکت الکتروگستر بوشهر (egbu.ir)

روش نصب ردیاب ایجیگارد GP22 و برنامه 360GPS
ردیاب- جی پی اس شخصی و ضبط صدا EG-GPS22 – شرکت الکتروگستر بوشهر (egbu.ir)

Electrogostar
ارسال دیدگاه