“نحوه بازیابی فیلم ها در دوربین های مداربسته “

همانطور که میدانید دوربین های مداربسته برای تأمین امنیت ما ، به ویژه خانه و خانواده ما هستند. با این حال ، اگر مشکلی پیش بیاید ، باید بدانید که چگونه فیلم های از دست رفته را از دوربین های مداربسته بازیابی کنید.

احتمالا شما بهترین سیستم امنیتی را خریداری و دریافت کردید. با این حال ، فناوری ممکن است اشکالات خود را نیز داشته باشد. نمی توان از این امر جلوگیری کرد که دستگاه ها و تجهیزات در بعضی مواقع دچار نقص نشوند. به همین دلیل شرکت های معتبر ( به طور مثال : زاویه دید اصفهان)دارای ضمانت و پشتیبانی فنی هستند که با محصولات (اس ویژن) خود همراه هستند.

 

چرا یادگیری نحوه بازیابی فیلم های حذف شده دوربین های مداربسته مهم است؟

دلیل اصلی وجود سیستم های امنیتی در منزل ، ایمن نگه داشتن خانه و خانواده است. با این حال ، این فقط در مورد خانه های ما صدق نمی کند. همچنین ممکن است در مؤسسات تجاری و سایر اماکن عمومی مورد استفاده قرار گیرد. پس چرا ضبط فیلم های دوربین مدار بسته مهم است؟ فیلم های ذخیره شده در سیستم های دوربین امنیتی به حل جرایم کمک می کنند. این جنایات  ممکن است کوچک یا جدی باشد.

به عنوان مثال ، خانه شما قربانی سرقت می شود (زیرا دزدهایی وجود دارند که علیرغم حضور دوربین های مداربسته ، به اندازه کافی شجاع هستند که مرتکب جرم شوند). وقتی دوربین های مداربسته خود را بررسی کردید ، نمی توانید فیلم ذخیره شده زمان وقوع آن جنایت را پیدا کنید. آیا دوربین امنیتی شما در خدمت هدف خود بوده است؟ طبیعتاً اینطور نیست. بنابراین ، هیچ تصویری از هویت سارق و نحوه وقوع آن نخواهید داشت.

 

چه عواملی باعث از بین رفتن فیلم در دوربین های مداربسته می شود؟

قبل از حل مسئله در مورد از دست دادن ویدیو ، ابتدا به شما میگوییم  که چرا این اتفاق می افتد. دلایل مختلفی برای از بین رفتن ویدیو وجود دارد.

۱- یکی از این دلایل می تواند مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری است. مواردی وجود دارد که این موارد روی فیلم های ذخیره شده تأثیر می گذارد ، بنابراین آن را خراب می کند یا منجر به از بین رفتن این فیلم ها و تصاویر می شود.

۲-گذشته از مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری ، از بین رفتن فیلم امنیتی دوربین نیز ممکن است به دلیل منبع تغذیه ، سیم کشی و اتصال به اینترنت باشد.

۳- عامل خطای انسانی نیز وجود دارد. به عبارت دیگر ، مواقعی وجود دارد که به طور تصادفی برخی از فیلم های ضبط شده بر روی دوربین های امنیتی خود را حذف می کنیم.

۴- دلیل دیگر از بین رفتن ویدئوی دوربین مداربسته نیز ممکن است به دلیل نقص دید مادون قرمز شب ، سیستم عامل قدیمی ، از بین رفتن سیگنال رادیویی یا فساد دیسک درایو سخت ( هارد دیسک) باشد.

 

روش های بازیابی فیلم در دوربین های مداربسته

اکنون شما از اهمیت فیلم های دوربین مداربسته و دلایلی که در گم شدن  فیلم ها وجود دارد ، آگاه هستید. حال ، با ما درمورد روش های مختلف در مورد چگونگی بازیابی این فیلم های از دست رفته همراه باشید.

 

الف ) بازیابی فیلم ها از پشتیبان گیر(Backup)

۱- می توانید فیلم ها را از نسخه پشتیبان تهیه کنید. به همین دلیل است که شما باید هنگام تنظیم و نصب ، نسخه پشتیبان تهیه فیلم ها و تصاویر دوربین امنیتی خود را در درایو خارجی حفظ کنید. می توانید این فیلم های گمشده را از آنجا بازیابی کنید.

۲- یک کار خوب دیگر برای نجات ،Cloud Computing یا “رایانش ابری” است. اگر در  سیستم ابر ذخیره کنید با مشکل حذف تصادفی یا موارد دیگر در مورد از بین رفتن فیلم روبرو نخواهید شد. همچنین فضای بیشتری را در دستگاه ضبط دوربین امنیتی شما باقی می گذارد. فضای ذخیره سازی ابر همچنین امکان دسترسی آسان به فیلم های دوربین امنیتی شما را بدون توجه به جایی که در آن هستید یا چه زمانی به این فیلم ها دسترسی دارید فراهم می کند.

 

حافظه بیشتر برای دوربین های مداربسته

ب) بازیابی فیلم های DVR / NVR

می توانید فیلم های DVR / NVR را در مرکز بازیابی اطلاعات بازیابی کنید. این معمولاً آخرین روشی است که در صورت عدم موفقیت همه موارد انجام می شود. این امر در صورت آسیب ندیدن جسمی درایو DVR / NVR قابل اجرا است. در غیر این صورت ، ممکن است تصاویر یا فیلم ها در یک مرکز بازیابی اطلاعات که دارای گواهینامه ISO است ، بازیابی شوند. آنها قادر به بازیابی چنین داده هایی با اطمینان از هارد دیسک های خارجی یا داخلی آسیب دیده هستند.

 

ج) فیلم های حذف شده به طور تصادفی یا عمدی نیز ممکن است بازیابی شوند.

شما می توانید این کار را با کمک یک دیسک درایو قابل جابجایی انجام دهید.  دیسک درایو قابل جابجایی قادر به بازیابی داده ها از دستگاه های مختلف ذخیره سازی رسانه دیجیتال است. برای این کار ، کارت SD هدف را با استفاده از دستگاه کارت خوان به رایانه خود وصل کنید. سپس می توانید روند بازیابی را ادامه دهید.

 

د ) بازیابی ویدیو دوربین مدار بسته با استفاده از نرم افزار بازیابی ویدئو

اگر پشتیبان ( backup)  فیلم ها یا تصاویر از دست رفته در دوربین مداربسته خود را حفظ نکرده اید ، نرم افزار Stellar Photo Recovery می تواند به شما کمک کند تا این فیلم های از دست رفته را بازیابی کنید.

در ادامه نحوه بازیابی پرونده های شما آورده شده است:

۱) راه اندازی نرم افزار بازیابی عکس ستاره ای.

۲) در صفحه اصلی نرم افزار “انتخاب کنید چه چیزی را بازیابی کنید” را انتخاب کنید.

۳) مرحله بعدی “انتخاب مکانی که می خواهید بازیابی شود”. برای شروع فرآیند اسکن ، روی Scan کلیک کنید.

۴) جعبه محاوره ای “اسکن با موفقیت انجام شد!” نتایج اسکن را نمایش می دهد – تعداد پرونده های یافت شده و اندازه داده ها. در صفحه سمت چپ پنجره اصلی ، تمام داده های بازیابی شده ذکر شده است. می توانید آنها را در کادر سمت راست پیش نمایش دهید.

توجه: اگر فیلم های مورد نیاز خود را در لیست نمی بینید ، گزینه Deep Scan را که در پایین مشاهده می کنید ، انتخاب کنید.

۵) روی بازیابی کلیک کنید. همچنین می توانید فقط فایلهای انتخابی را بازیابی کنید. به عبارت دیگر ، فیلم های مورد نیاز خود را انتخاب کرده ، راست کلیک کرده و روی بازیابی کلیک کنید.

۶) موقعیت مکانی که می خواهید فیلم ها را در جعبه محاوره ذخیره کنید ، مشخص کنید. روی ذخیره کلیک کنید همه فیلم ها در محلی که شما مشخص کرده اید ذخیره می شوند.

 

 

در صورت شناسایی ضرر ویدیو چه باید کرد؟

اولین کار در صورت تشخیص از دست دادن ویدئو در دوربین مداربسته خود این است که، وحشت نکنید. چندین مورد وجود دارد که باید هنگام انجام این کار آنها را بررسی کنید.

۱- اتصالات برق باید بررسی شود. مراقب اتصال کابل شل باشید. آنها را برطرف کرده و کابل های برق معیوب را تغییر دهید ، مخصوصاً کابل های قدیمی.

۲-سپس دوربین ها و نرم افزار را دوباره راه اندازی کنید. سعی کنید دوربین را به درگاه دیگری در NVR یا DVR وصل کنید. با این کار بررسی می شود که آیا درگاه به درستی کار می کند یا خیر. اگر مشکل در پورت است ، پس باید آن را با یک مورد جدید جایگزین کنید تا ویدیو نمایش داده شود.

۳-اتصال دوربین به آداپتور برق را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که درست وصل شده است.

۴-طول کابل اترنت یا BNC می تواند فیلم های شما را تحت تأثیر قرار دهد. اطمینان حاصل کنید که در طول مشخص شده باشد. کابل های طولانی تر منجر به کیفیت ضعیف تصویر می شوند ، به خصوص اگر طول کابل بیشتر از میزان موردنیاز شما باشد.

۵-اگر از دوربین مداربسته بی سیم استفاده می کنید ، PoE و سوئیچ روتر را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که سوئیچ به درستی کار می کند. ببینید که چراغ های مادون قرمز (IR) روشن هستند و دوربین قدرت کافی را دریافت می کند.

۶- بطور مرتب سیستم عامل را به روز کنید. با این کار می توانید مشکلات از دست دادن ویدیو یا عدم پخش آن را برطرف کنید .اگر با رعایت همه نکات فوق نتوانستید ، و هنوز هم نمی توانید ویدیو را ببینید ، سعی کنید همه دستگاه ها را خاموش کنید. سپس دوربین ها و DVR یا NDR را دوباره راه اندازی کنید. بعد ، همه کلیدهای برق را جدا کرده و دوباره آنها را وصل کنید.

Electrogostar
ارسال دیدگاه